GEODEZJA
Nasi boscy geodeci, każdy im robotę zleci

Mapy geodezyjne przy budowie domu

Budowa wymarzonego domu, to jedna z ważniejszych inwestycji w naszym życiu. Osoby marzące o własnym kącie muszą przejść szereg formalności zanim uzyskają stosowne pozwolenia na jego postawienie.

Budowa domu wiąże się z uzyskaniem dokumentów dotyczących działki, bardzo istotne są tutaj mapy geodezyjne odnoszące się do wybranej nieruchomości gruntowej. Najistotniejsze są trzy rodzaje map:

  1. mapa zasadnicza,
  2. mapa do celów projektowych,
  3. mapa inwentaryzacyjna.

Mapa zasadnicza wyznacza granice oraz media znajdujące się na wskazanej działce. Ma ona charakter informacyjno-poglądowy ponieważ jest rzadko aktualizowana i nie zawsze uwzględnia informacje o aktualnej zabudowie.

Mapa do celów projektowych jest załącznikiem do projektu architektoniczno-budowlanego. Ten rodzaj mamy jest wykorzystywany do projektowania przyłączy do budynku. Jest ona również niezbędna do uzyskania pozwolenia na budowę. Mapa do celów projektowych jest wykonywana przez geodetę.

Mapa inwentaryzacyjna jest wykonywana po zakończeniu poszczególnych etapów budowy albo dopiero po jej całkowitym zakończeniu. Ten rodzaj mapy jest odrębnie tworzony dla samego domu, ogrodzenia posesji oraz przyłączy.

img7


MASZ ZAMIAR BUDOWAĆ DOM, HALĘ, BASEN, DROGĘ?

Chcesz aby Twoja inwestycja została wykonana szybko i dokładnie? Skontaktuj się ze mną - Geodetą w Żywcu. Będę z Tobą przez cały czas realizacji inwestycji, tak by budowa przebiegła sprawnie i bez problemów inwestorskich.